Aknaplekkid

Aknaraami alla jooksev vesi on kõikidele tuttav probleem, sest vihmavesi, mis kukub aknaklaasile ja fassaadile kuhugile ju jookseb. Seetõttu tähtsaim detail teie akna juures on aknaplekk, mis on mõeldud vihmavee ärajuhtimiseks. Aknal, millel pole aknaplekki koguneb niiskus konstruktsiooni sisse, aeglaselt kuid kindlalt seda hävitades, kui aknal on puidust raam läheb see kiirendatud tempos hallitama ja mädanema.

Kaasaegseid aknaplekke valmistatakse uute tehnoloogiatega tsingitud terasplekist, mis on pulbervärvitud, pärast mida seda kroomitakse, värvitakse, lakitakse ja põletatakse, mis annab sellele parimad tehnilised omadused. Sellised aknaplekid on pikaealised, sest nad ei roosteta ja on vastupidavad sademetele ja temperatuurimuutustele. Seetõttu, kui tahate pikendada oma akende eluiga, valige ja paigaldage aknaplekk õigesti.

Kaasaegsed tootjad valimistavad aknaplekke erinevates suurustes, mis võimaldab valida standardseid aknaplekke pea kõigile akendele ja konstruktsioonidele. Kui hoone seinad on värvitud, võib valida ka sobivat tooni aknaplekid.

Õige montaaž – akende pikaealisuse ja töökindluse tagatis. Aknaplekk paigaldatakse akna alla mitte akna raami peale, et vesi ei saaks läbi ühendusprao läbi imbuda. Akna ja aknapleki ühenduse peab hoolikalt tihendama. Üldjuhul paigaldatakse aknaplekk kohe peale akna montaaži, see surutakse aknaraami alla spetsiaalsesse soonte, seejärel kinnitatakse kruvidega.
Vihmaveetorud

Vihmaveesüsteem on torude ja rennide süsteem, mis kaitseb välispiirdeid vee eest ja on iga maja lahutamatu osa. Vihmaveesüsteemi eesmärk on ainus eesmärk on juhtida vesi katuselt maapinnani või sademevee kanalisatsiooni. Mitte vähetähtis ei ole ka faktor, et vee äravool viib teie maja vundamendi juurest ära liigse niiskuse.

Õigesti valitud vihmaveeäravool on hästi toimima hoone oluline osa. Vihmaveesüsteem peab kindlasti sobima hoone fassaadi ja katusega, sel moel võib rõhutada hoone arhitektuuri.

VihmaveesĂĽsteemi komplekti kuuluvad vihmaveetorud, vihmaveerennid, lehtrid ning torude ja rennide kinnitused.:


Vihmaveetorude paigaldamine

Vihmaveerenni kinnitused monteeritakse katusesarika kohale, sammuga kuni 80cm.Rennide omavaheliseks ühendamiseks on vaja ühendusdetaili või nugadetailiga. Renni otstesse paigaldatakse otsatükk.Veerennid ja torud ĂĽhendatakse sadulate abil. Vajalik allatulekute kogus arvestatakse 1 allavoolu toru 70m2 katusepinna kohta. Vihmaveetorud kinnitatakse seina kĂĽlge spetsiaalsete seinakinnituste abil. Ăśhendustevaheline maksimaalne kaugus on 1900mm.Lehtri ja toru vahele paigaldatakse põlv. Kui katuserennitoru on rohkem kui 30cm äravoolutorude vahel paigaldatakse pikk põlvetükk või lisatakse vastava pikkusega toru. Kõik liitekohad tihendatakse neutraalse hereetikuga. Happelise hereetiku kasutamine põhjustab kiiret korrodeerumist.Torud ühendatakse nii üksteisega,ülemiste torude, põlvede kui ka sülititega nii, et nadülekate oleks 5 cm. Toru alumisse otsa paigaldatakse süliti, mille kaugus maapinnast ei tohi olla alla 200mm.


Baufas OÜ | Leheküljel kasutatav materjal on autoriõigusega kaitstud | Phone: (+372) 55 85 890 | info@baufas.ee