BETONEERIMINE


Kvaliteetne reeglite kohaselt teostatud vundamenti sillutamine kaitseb hoonet niiskuse eest keldris ning ei ka erinevate bioloogiliste mõjude eest nagu puujuured, taimed jm. Vihmaveesüsteemi, drenaaži ja aknaplekkide kõrval, toimib see ka tõkkena sademete ja sulavee imbumise eest ning on üheks tähtsaks komponendiks vundamendi hüdroisolatsioonis. Sillutisriba võib teha betoonist, kruusast, liivast või asfaldist. Üldiselt eelistatakse betooni.BETOONIST SILLUTUSRIBA
Betoonist sillutisriba tegemiseks eemaldatakse kõigepealt pealmine murukiht ning seejärel kaevatakse kraav, mis on umbes 30cm sügav ja 1-1,5m lai. Sillutise laius sõltub katuseräästa laiusest ning see on avaliselt 60-100cm.
Kraav töödeldakse herbitsiididega (kemikaalid, mida kasutatakse tamestiku hävitamiseks), eesmärgiga hävitatada umbrohu juured.
Kraavi paigaldatakse umbes 10cm kiht liiva, mida tihendatakse põhjalikult. Tihendatud liiva peale paigaldatakse väiksefraktsioonilist killustikku, mis samuti korralikult tihendatakse.
Valmistatakse puidust raketis, kus on iga 1,2m tagant põiklaud, mida kasutatakse valamiseajal majakana ja hiljem tekitab see deformatsioonivuugi. Deformatsioonivuuk tagab temperatuurimuutustest tingitud sillutisriba pikenemise ja lühenemise ilma, et tekiks pragusid. Betoonist sillutisriba valatakse 3 kuni 10 kraadise kaldega hoonest eemale.Baufas OÜ | Leheküljel kasutatav materjal on autoriõigusega kaitstud | Phone: (+372) 55 85 890 | info@baufas.ee