Fassaadide soojustamine:

Kaasaegsed soojustamise ja fassaadide viimistluse tehnoloogiad võimaldavad hoone soojustamiseks kasutada vahtpolüstüreeni ja mineraalvilla. Sellised soojustussüsteemid on pikaealised ja vastupidavad erinevatele ilmastikuoludele.
Tänapäeval saab maja soojustada mõistlikult. Külmad talved on välja toonud olemasolevate lahenduste puudulikkuse. Soojustamata maja on ebaökonoomne, sest energia hind pidevalt kasvab, talvekülma aga ei väldi kuidagi. Sellega seoses on vajadus effektiivse süsteemi järele, mis võimaldab rahuldustpakkuvat tulemust saavutada, mis omakorda kaitseks talvel siseruume külma eest. Soojussüsteemid, kus on kasuatud mineraalvatti või vahtpolüstüreeni on pikaealised, kaitsevad hoone seinu edukalt välismõjude eest ning taluvad hästi pakast. Kõik erinevused kahe eelmainitud süsteemi juures sõltvad sellest, millist materjali soojustuseks kasutatakse. Süsteemi valikul tuleks lähtuda kriteeriumidest, mis on välja toodud pärast soojussüteemide kirjeldusi.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player




FASSAADISÜSTEEMI PAIGALDUSJUHEND

FASSAADIDE SOOJUSTAMINE - viimistlustööde osakaal on umbes 70%. Sealhulgas eramud, majad, administratiivhooned, era- ja ärikliendid. ’’Märja’’ fassaadi tehnoloogiline loomine – soojaisolatsiooni- materjal kinnitatakse sina külge liimiga ja mehaaniliselt, misjärel selle peale luuakse krohvi ja sünteetiliste materjalide kihid. Tänapäeva viimistluse ja fassaadide soojustamise tehnoloogiad võimaldavad hoone välissoojustuse süsteemide juures kasutada vahtpolüstüreeni ja mineraalvilla. Renoveeritavate hoonete puhul on soojustuse optimaalne paksus on 100-200mm. Selle tulemusena siseruumide mikrokliima paraneb kardinaalselt ning kokkuhoid kütte- ja soojustuskulude pealt on kuni 45%.




FASSAADI SOOJUSTUS SÜSTEEM KOOSNEB ÜHIKUTEST

1 - Liimisegu.
2 - Soojusisolatsiooni plaat, milleks võib kasutada: mineraalvilla plaate, fassaadi plaate vahtpolüsteroolist tähisega EPS60.
3 - Kinnitusvahendid soojusisolatsiooni plaatide lisakinnitusteks.
4 - Armeerimissegu koos klaaskiust võrguga (võrk silmaga 5x5mm, 8x8mm).
5 - Aluskrohv, tugevduskiht.
6 - Krunt ja dekoratiivkiht(krohv).

Fassaadi soojusisolatsiooni iga kiht mängib süsteemis oma rolli – soojusisolatsiooni materjal tagab piisava soojapidavuse, tema paksus tehakse kindlaks ehitusfüüsikaliste arvestuste abil, materjali tüüp valitakse vastavalt tuleohutusnõuetele. Viis kuidas soojusisolatsiooni plaate paigaldatakse, määrab edasise töö kulgu. Seetõttu võib hilisemaid lisakulutusi eelnevalt vältida. Soojustuse paigaldamise ajal ei tohi liimi kanda otse vahtpolüstüreeni või mineraalvati pinnale. Paneelid tuleb üksteise kõrvale paigutada väga tihedalt, ilma pragude ja aukudeta. Seda tehakse nn ’’külmasildade’’ tekkimise vältimiseks, mille kaudu külm tuleb sisse ja soe läheb välja. Tugevduskiht on vajalik tagamaks kaitse-dekoratiivkihi piisav nake soojusisolatsiooni plaadi pinnaga. Kaitse-dekoratiivkihil on kaks otstarvet: kaitsta soojusisolatsiooni materjali kahjulike välistegurite mõju eest (kiirgus, sademed jmt), samuti annab ta fassaadile esteetilise välimuse.

Sellist soojustussüsteemi võib kasutada igal pool mingite piiranguteta; igat tüüpi hoonetel: madalates eramajades, uutes kõrgetes ehitistes, renoveeritud vanades hoonetes.

Ilmastikuolud. Fassaadi soojusisolatsiooni paigaldamise ajal ja pealekantud segude kuivamise ajal peab ümbritsev õhutemperatuur olema üle +5 C. Õhuniiskus peab võimaldama pealekantud segude järk-järgulise kuivamise.



VAHTPOLÜSTEROOLI OMADUSED

OHUTUS
Materjali tootmine kasutamine ja ümbertöötlemine ei oma mingit ohtu ümbritsevale keskkonnale ega inimeste tervisele. Seda kasutatakse ka toiduainete pakkimismaterjalina ja muu taolise jaoks.

HEA SOOJAPIDAVUS
Vahtpolüstürool koosneb 98% liikumatust õhust, mis seisab materjali kinnistes poorides. Kusjuures vahtpülüsterool säilitab oma soojusisolaatori omadused ka niisketes tingimustes ja madalate temperatuuride juures.

HELIKINDLUS NING TUULEKINDLUS
Soojustades EPS vahtpolüstüroolplaatidega ei ole vaja eraldi tuuletõket. Seejuures paraneb kostruktsiooni heliisolatsioon.

NIISKUSKINDLUS
Vahtpolüstürooli niiskusimavusvõime on madalam kui mineraalvatil. Seda võib kasutada vundamendi soojustamiseks ka siis kui see on otseses kontaktis pinnasega.

VASTUPIDAVUS KOORMUSELE
Vahtpolüstürooli üks olulisemaid omadusi on lühiajaline ning pikaajaline vastupidavus koormusele. See omadus on isegi parem kui mineraalvatil.

STABIILSETE MÕÕTMETE SÄILITAMINE
Soojustus EPS jääb stabiilseks ehituskonstruktsioonis kogu kasutuse vältel: see ei vaju, ei kahane mõõtmetelt ja ei liigu oma kohalt konstruktsioonis.

PIKAEALISUS
Vahtpolüstüroolile ei teki toitepinnast, kus mikroorganismid saaksid kasvada, see ei mädane, ei hallita ja ei kõdune, ta on keemiliselt vastupidav.

RASKESTI SÜTTIV
Vahtpolüstürooli vastupidavus temperatuuri mõjule on -200C kuni +85C.


MINERAALVILLA OMADUSED

VEEAURU LÄBILASKVUS
Mineraalvillast plaadid ja vahtpolüstürool erinavad veeauru läbilaskvuse poolest üksteisest väga. Mineraalvatist plaadid ei tõkesta veeauru. See imbub kergesti läbi ümbritseva konstruktsiooni, kuid kondensaat eemaldub efektiivselt. Hoone «hingab». Seejuures viimistlusmaterjalid peavad väga hästi veeauru läbi laskma. Seetõttu kui hoone on soojustatud mineraalvatist plaatidega, võib välisviimistluses kasutada vaid selliseid viimistlusmaterjale, mis lasevad veeauru hästi läbi.

OHUTUS
Ei erita mingisuguseid inimesele kahjulikke keemilisi aineid.

HELIKINDLUS NING TUULEKINDLUS
Mineraalvati kiud neelavad hästi kõik akustilised lained ja müra, mistõttu on see ideaalne heliisolaator.

NIISKUSKINDLUS
Keemiline ja bioloogiline vastupidavus ning väga madal hüdroskoopsus, kuna tema niiskusesisaldus ei ületa 0,5%. Lisaks sellele on ta veeimamise vähendamiseks spetsiaalselt töödeldud vett-tõrjuvate ainete ja erisuguste õlidega, mistõttu võib selle paigaldust teostada ka vihma käes.

HEA VASTUPIDAVUS KOORMUSELE
Vahtpolüstürooli üks olulisemaid omadusi on selle lühiajaline ning pikaajaline vastupidavus koormusele. Selle omaduse poolest on vahtpolüstürool isegi parem kui mineraalvill. Fassaadisüsteemides kasutatakse suurendatud survetugevusega mineraalvillasid.

STABIILSETE MÕÕTMETE SÄILITAMINE
Väga hea vastupidavus temperatuuri kõikumistele, ei deformeeru nende mõjul, sest talle on omane väike mahu kahanemine ning ta säilitab oma geomeetrilised mõõtmed kogu hoone kasuatmise vältel. Mineraalvilla vastupidavus erisuguste deformatsioonide mõjule ei lase plaatidel liikuda, mis tagab külmasildade puudumise.

TULEKINDLUS
Ta ei põle isegi lahtise leegiga tule mõjul ning ei erita mingisuguseid inimesele kahjulikke keemilisi aineid. Mineraalvill kvalifitseerub kui mittepõlev materjal, lisaks sellele see ka takistab tule levikut, mistõttu on seda hea kasutada mitte ainult heli- ja soojusisolaatorina, vaid ka kui tuleisolaatorina.






Baufas OÜ | Leheküljel kasutatav materjal on autoriõigusega kaitstud | Phone: (+372) 55 85 890 | info@baufas.ee